Про курс

Хімія є невід'ємною складовою інтегрованого курсу "Природничі науки", вивчення якого сприяє формуванню природничої освіти.

Метою викладання курсу "Природничі науки (хімічний модуль)" є надання здобувачам освіти знань  з хімії, що полягають у вивченні будови та властивостей хімічних речовин, їх взаємозв'язку та шляхів перетворення; формування природничо-наукової картини світу.

Основними завданнями вивчення курсу є: формування у здобувачів освіти основних хімічних понять; усвідомлення взаємозв’язку складу та будови неорганічних та органічних речовин із їх властивостями; опанування основними закономірностями протікання хімічних процесів; використання теоретичних знань у вирішенні практичних завдань; розвиток хімічного мислення; уміння самостійно набувати наукові знання з хімії; формування природничо-наукової компетентності.

Курс «Природничі науки (хімічний модуль)» розроблений для здобувачів освіти МФК ХДМА та викладається на першому курсі.

Засвоєння навчального матеріалу курсу розраховано на 30 занять.

Авторка курсу

Лахно Ольга Миколаївна - викладач І кваліфікаційної категорії.

 

Хімічний модуль містить уроки у І семестрі за двома темами "Неметалічні елементи" та  "Металічні елементи"  та одну тему "Органічна хімія" у другому семестрі.
Мета курсу спрямована на формування природничо-наукової картини світу (ПНКС) та природничо-наукової компетентності, уявлень про роль і місце людини в природі, засвоєння  основних понять природознавства, що складають ядро знань про природу, на створення особистісно-значимої системи знань – образу природи  як основи життєствердного образу світу. Завданням курсу є формування наукового розуміння природи і сучасних технологій, а також здатність застосовувати його в практичній діяльності. Уміння застосовувати науковий метод, спостерігати, аналізувати, формулювати гіпотези, збирати дані, проводити експерименти, аналізувати результати. Здатність використовувати наукові методи, закони при розв’язанні проблем у повсякденному житті.Уміння розумно та раціонально користуватися природними ресурсами в рамках сталого розвитку, усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини, здатність і бажання дотримуватися здорового способу життя. 

Для отримання заліку необхідно виконати та оформити звіти з лабораторних робіт, пройти необхідне тестування та виконати письмові перевірочні роботи